top of page
Caută

HAINE NOI PENTRU COPIII DIN PAROHIA ANTWERPENDragii noștri,


Parohia noastră a primit o donație consistentă de haine NOI, de la un magazin de haine de copii care s-a închis recent. Hainele sunt cu etichetă și de bună calitate, motiv pentru care am hotărât să le împărțim copiilor din parohia noastră. Magazinul era unul dintre cele în care, majoritatea dintre noi nu intrăm prea des, din cauza prețurilor piperate. Detaliul acesta este important pentru a ilustra că hainele sunt din materiale de foarte bună calitate, uneori cu croieli foarte interesante! O parte dintre ele au stat o perioadă în spații închise și în cutii.

ABSOLUT TOATE ARTICOLELE SUNT NOI!

Cum procedăm cu împărțirea?


Câteva doamne din parohie au făcut un efort consistent pentru a pregăti hainele ce urmează să le primiți și pentru a organiza logistic această acțiune!

Hainele au fost separate după vârstă și sex și sunt ambalate în pungi pentru a fi preluate! În unele pachete sunt chiar jucării noi (de bebeluși) sau articole de înot!

Fiecare familie poate veni și ridica o pungă cu haine în baza unei preînscrieri (vezi formularul din josul paginii!!!). După ce vă înscrieți, noi vă vom notifica prin SMS/WhatsApp când anume puteți trece pe la biserică (Heistraat 319, 2610 Wilrijk) pentru a ridica hainele. De asemenea, ne vom strădui să actualizăm în timp real, în formular, ce mărimi sunt (încă) disponibile!


N.B.: Campania NU se adresează doar familiilor cu venituri modeste, ci tuturor cărora le-ar prinde bine un pachet* cu haine noi, pentru vârstele respective.

Noi ne bucurăm, în această perioadă a cadourilor, să putem mijloci o asemenea activitate, prelugind astfel darurile pe care ni le face Dumnezeu zi de zi, dar mult mai concret acum când, în Biserică, primim ca Prunc, Neprețuitul Dar de la Dumnezeu Tatăl, pe Fiul Său, Domnul nostru Iisus Hristos!


* pachetul conține o combinație de 7-12 articole dintre următoarele: pantaloni, bluză, tricou, rochiță, articol înot, geacă, șapcă, jucărie etc.

PROIECTE RECENTE ALE PAROHIEI NOASTRE:


SPRIJINIȚI-NE pentru a dezvolta și mai multe proiecte umanitare!

Comments


bottom of page