top of page
Caută

ÎNSCRIERI GRUPUL DE CATEHEZĂ

Actualizată în: 1 sept. 2022

(înscrieri la celelalte activități ale parohiei în josul paginii)


Conștienți de învățătura Scripturii, care zice că suntem datori a sădi sâmânța Cuvântului lui Dumnezeu în inimile celor mici, continuăm, cu ajutorul Lui, să organizăm în fiecare duminică (începând cu 18 septembrie) cateheză în biserică, pentru copiii din comunitatea noastră. În 2021 au participat la aceste întâlniri aproximativ 90 de copii, împărțiți în patru grupe de lucru, ceea ce ne face să privim cu nădejde către anul și anii care vin!


Cum ne organizăm?

Copiii sunt împărțiți în 4 grupe de vârstă! Rândul fiecărei grupe vine o dată la două săptămâni. Întâlnirea durează aproximativ 45 minute și începe imediat ce copiii s-au împărtășit.

Fiecare grupă are coordonatori care pregătesc activități specifice: de la colorat, desenat și confecționat (în cazul celor mici), până la discuții/prezentări/ieșiri cu temă catehetică sau culturală (pentru cei mai mari).

Pentru o optimă organizare, va fi necesar ca părinții să urmărească în mod constant instrucțiunile postate în grupul de WhatsApp specific grupei în care este înscris fiecare copil, precum și să facă tot ce le stă în putință pentru facilitarea prezenței copilului la fiecare întâlnire.


Grupele de vârstă sunt următoarele:

Grupa mică 1 (3 și 4 ani)
Grupa mică 2 ( 5 și 6 ani)
Grupa mijlocie (7-10 ani)
Grupa mare (11-16 ani)

Cum ne înscriem?

Cei care au fost înscriși anul anterior NU este nevoie să se reînscrie!

Copiii noi se pot înscrie completând formularul de mai jos sau pe cel de la biserică (întrebați la pangar!).


Câteva imagini de la activitățile din anii trecuți:
Коментарі


bottom of page