top of page
Caută

ANULAT: Repetiții pentru serbare de Ziua Mamei Creștine (25 martie)

Actualizată în: 13 mar. 2020


De-a lungul veacurilor, și până în zilele noastre, diferite culturi au statornicit diferite zile de cinstire a mamei. Pentru noi, creștinii ortodocși, Bunavestire este ziua cea mai potrivită acestei prăznuiri. Este ziua care ne pune în faţă pe Maica lui Dumnezeu și, împreună cu Dânsa, pe toate cele care au acceptat, asemena ei, darul vieţii zămislite în pântecele lor. Este ziua în care fiecare suntem chemați să ne amintim cu recunoștință de mama, iar mama este chemată să îşi aducă aminte de darurile minunate primite de la Dumnezeu în fiii și/sau fiicle sale. ÎN PAROHIA NOASTRĂ ne propunem să cinstim așa cum se cuvine deopotrivă pe Maica Domnului și pe maicile noastre, așa că pregătim o serbare a copiilor cu acest prilej. SERBAREA va avea loc DUMINICĂ, 29 MARTIE 2020, de la ora 12.00, în biserică. REPETIȚIILE vor avea loc în duminicle de până atunci (23 martie, 1, 8, 15 și 22 martie) imediat după Sfânta Împărtășanie, durând maxim o oră. Sunt bineveniți să participe copiii în vârstă de peste 6 ani, cu condiția să își asume participarea regulată la repetiții.

Pentru mai multe detalii și înscrieri puteți contacta pe d-na prof. Liliana - 0465.187.455.Comments


bottom of page