top of page
Caută

Repetiții colinde, de la mic la mare: DUMINICA, 12.15-13.30

Ani trecuți, Moș Crăciun a fost nelipsit de la Sfânta Liturghie din ziua Nașterii Domnului. Nădăjduim că nu ne va ocoli nici anul acesta (chiar dacă nu am fost mereu cuminți... :) ). Dar ne și dorim să îl primim așa cum se cuvine în comunitatea noastră: cu cântare dulce în vers de colind. Așa că invităm pe toți, copii și adulți, ca, în fiecare duminică până la Crăciun, imediat după Sf. Liturghie (adică de pe la ora 12.15 până la ora 13.30), să facem repetiții pentru colinde.

Unde?

În casa parohială, lângă biserică (Heistraat 321, 2610 Wilrijk).

Rugăm pe toți cei interesați să facă efortul de a participa la TOATE repetițiile!

Persoană de contact, pentru eventuale detalii:

Pr. George VÂLCU

0488.369.183コメント


bottom of page