top of page
Caută

Masa de Crăciun, în familia parohiei


Ca și în anii trecuți, vă propunem să fim împreună nu doar la Slujba de Crăciun, când ne vom împărtăși împreună de Hristos Domnul, a Cărui naștere în ieslea de la Betleem o prăznuim. Dorim să continuăm praznicul în jurul mesei, la de-acum tradiționala agapă festivă de Crăciun, așa cum stă bine unei familii.

Agapa va avea loc în aripa dreaptă a bisericii, unde vom așeza din timp mese și scaune. Toată lumea este binevenită, dar înscrierea este obligatorie, pentru a ști câte mese avem de întins. În momentul înscrierii, fiecare comunică coordonatorului cu ce anume ar putea contribui la această masă (platou aperitive, friptură, sarmale, desert, băuturi etc).

Cum ne înscriem? Există trei posibilități:

- la pangar, la d-na Georgeta Asavinei;

- prin telefon sau SMS, la 0488.369.183 (pr. George);

- completând formularul de mai jos:

Data limită pentru înscrieri: duminică, 23 dec. 2018Comentarios


bottom of page