top of page
Caută

Concert Ștefan Hrușcă - INFORMAȚII PRACTICE

Actualizată în: 17 dec. 2018Marți seara, pe 27 noiembrie 2018, va avea loc, în biserica noastră, concertul de colinde „Deschide ușa, creștine”, susținut de maestrul ȘTEFAN HRUȘCĂ.

Așteptăm cu drag să vă întâmpinăm în biserica noastră cu această frumoasă ocazie, dar până atunci vă punem la dispoziție câteva informații practice, care să faciliteze desfășurarea în cele mai bune condiții a acestui eveniment:

1. Accesul se va face ÎNCEPÂND CU ORA 18.00, pe cele două uși laterale ale bisericii, strict în baza biletelor sau invitațiilor, astfel: - i) cei care dețin bilet tip TICHET (pe care l-au plătit cash, la pangar sau la magazinul românesc) pot intra pe oricare dintre cele două uși. ii) cei care dețin un bilet cumpărat ONLINE, pe siteul parohiei, pot intra NUMAI pe ușa din dreapta. Biletul poate fi prezentat fie în print, fie pe suport electronic. iii) cei care dețin o invitație pot intra NUMAI pe ușa din stânga, prezentând invitația pritată sau pe suport electronic. 2. Cu excepția celor câtorva locuri rezervate pentru invitați, toate scaunele pot fi ocupate de către oricine, pe principiul „primul veni, primul... așezat”. O persoană aflată deja în biserică poate păstra UN LOC pentru un prieten întârziat, dar NU MAI MULT DE ATÂT! 3. Concertul va începe la ora 19.00 FIX, așa că vă rugăm să încercați să fiți punctuali. Pentru a crește șansele în acest sens. ar fi minunat să vă propuneți să fiți ajunși deja în biserică cel târziu la 18.30, permițând astfel o marjă de întârziere neprevăzută, de va fi cazul. 4. Copiii de PÂNĂ ÎN 7 ANI pot intra la concert gratis cu condiția SĂ FIE ȚINUȚI ÎN BRAȚE de către unul dintre părinți PE TOATĂ DURATA CONCERTULUI. Numărul de scaune este identic cu numărul de bilete vândute! La intrare, organizatorii pot cere părinților un act de identitate care să ateste vârsta copilului; în cazul neprezentării acestui act, organizatorii își rezervă dreptul de a refuza accesul la concert. 5. Concertul va dura aprox 1h30 min, fiind urmat de o sesiune de autografe și de o mini-recepție, oferită de parohie.


Există TREI posibilități pentru parcarea mașinii pe durata concertului: 1. PARCAREA DIN JURUL BISERICII oferă câteva zeci de locuri de parcare. Dată fiind ora târzie, unele vor fi deja ocupată de către localnicii din zonă, dar chiar și așa vor fi destule libere. ATENȚIE însă! NU PARCAȚI decât pe locurile marcate clar în acest sens! NU BLOCAȚI alte vehicule în parcare! De asemenea, NU PARCAȚI în spațiul din fața bisericii! Dată fiind amploarea evenimentului, Poliția va fi prezentă în zonă și nu va ezita să împartp amenzi ori, dacă va fi cazul, chiar să ridice mașini; și ar fi păcat ca bucuria colindelor să fie umbrită de o astfel de „performanță”... 2. Se poate, de asemenea, parca pe străzile din jurul bisericii. Parcarea e gratuită, dar aveti grijă să nu blocați vreun garaj! Vecinii sunt foarte promți în a semnala astfel de nereguli și riscați să vă treziți pietoni. 3. La aprox. 500 m de biserică se află PARK & RIDE OLYMPIADE (Kruishofstraat, 2020 Antwerpen). Parcarea oferă câteva sute de locuri. La intrare trebuie luat un tichet, dar primele 12 ore sunt gratis. De acolo se poate ajunge la biserică pe jos, în doar câteva minute. Detalii:Kommentare


bottom of page