top of page
Caută

Binecuvântarea caselor, de Bobotează - ianuarie 2021

Iubiți credincioși,

În ciuda condițiilor dificile care ne marchează încă viața în această perioadă, și anul acesta vom fi bucuroși să venim să vă binecuvântăm casele cu Agheasmă Mare, cu ocazia praznicului Botezului Domnului.

Desigur, o vom face de data aceasta într-o manieră aparte, având în vedere măsurile de precauție menite să ne țină la adăpost de vreo îmbolnăvire.

Ca de obicei, având în vedere distanțele mai mari care ne separă, se impune o organizare ceva mai minuțioasă a acestor vizite, precum și un dram în plus de bunăvoință și înțelegere, deopotrivă din partea preoților și a credincioșilor.


Astfel, aceste vizite pastorale de Bobotează vor avea loc în perioada 6 - 17 ianuarie 2020.

Dacă doriți să trecem pe la dvs., completați formularul de mai jos pâmă marți, 5 ianuarie, ora 23.59.

În cursul zilei de miercuri, 6 ianuarie vă vom da de știre prin SMS asupra zilei și orei (aproximative) când vom putea trece pe la dvs. Acestea vor fi fixate în funcție de adrese, în încercarea de a alcătui un itinerar optim; avem rugămintea să vă organizați în așa fel încât măcar un membru al familiei să fie acasă în momentul indicat.


Informații amănunțite asupra slujbelor săvârșite în biserică în această perioadă de început de an, găsiți în PROGRAMUL LUNAR.


Să ne vedem bucuroși! Și sănătoși, desigur!


Pr. George & Pr. Mario


Comments


bottom of page