top of page
Caută

Agapa festivă de Crăciun, în familia parohiei


Cum este firesc, vă invităm și anul acesta, după Sfânta Liturghie a Praznicului Nașterii Domnului, să continuăm prăznuirea în jurul mesei, la tradiționala agapă festivă de Crăciun, așa cum stă bine unei familii. Agapa va avea loc în aripa stângă a bisericii, unde vom așeza din timp mese și scaune. Toată lumea este binevenită, dar înscrierea este obligatorie, pentru a ști câte mese avem de întins.

În momentul înscrierii, fiecare comunică coordonatorului cu ce anume ar putea contribui la această masă (platou aperitive, cirobă, friptură, desert, băuturi sau câțiva bănuți pentru achiziționarea consumabilelor etc). De asemenea, avem nevoie să știm cine poate ajuta la pregătiri și la curățenia ce urmează mesei.

Mai multe detalii și înscrieri :

- la biserică (pe 15 și 22 decembrie) luând legătura cu Pantelimona MIHOC sau Andreea ȘERBĂNESCU.

- prin telefon la 0468 32 03 32 (Pantelimona)

0466 01 74 94 (Andreea)

Data limită pentru înscrieri: duminică, 22 dec. 2019.

Comments


bottom of page