top of page
Caută

25 DEC 2022: Agapa festivă de Crăciun, în familia parohiei


După doi ani de pauză, ne bucurăm să vă putem invita ca și anul acesta, după Sfânta Liturghie a Praznicului Nașterii Domnului, să continuăm prăznuirea în jurul mesei, la tradiționala agapă festivă de Crăciun, așa cum stă bine unei familii. Agapa va avea loc într-una din sălile anexe ale bisericii, unde vom așeza din timp mese și scaune. Toată lumea este binevenită, dar înscrierea este obligatorie, pentru a ști câte mese avem de întins.

În momentul înscrierii, fiecare comunică coordonatorului cu ce anume ar putea contribui la această masă (platou aperitive, ciorbă, friptură, desert, băuturi și/sau ceva bănuți pentru achiziționarea consumabilelor etc). De asemenea, avem nevoie să știm cine poate ajuta la pregătiri și la curățenia ce urmează mesei.

Mai multe detalii și înscrieri :

- la biserică (pe 17 și 18 decembrie) sau telefonic, luând legătura cu dna preoteasă Emilia MIHAI 0492 87 80 11.

Data limită pentru înscrieri: duminică, 18 dec. 2022.

Comments


bottom of page