top of page
Caută

Întâlnire ONLINE: Duminică, 15 martie 2020, ora 20.00

Iubiți credincioși,

E adevărat că întâlnirea față-către-față cu cel drag nu poate fi înlocuită de nimic, dar durerea lipsirii de această întâlnire poate fi alinată în multe feluri. Mulți dintre noi am făcut, măcar la un moment dat în viața noastră, experința îndepărtării de cei dragi. În acele momente, posibilitatea de a vorbi și de a-i vedea, fie și numai pe un ecran, ne-a fost mare mângâiere.

Cam așa și acum: dat fiind că nu ne mai putem întâlni în carne și oase, la biserică, pentru o vreme, vă invităm să ne întâlnim online. Prima astfel de întâlnire va avea loc astă (duminică) seară, de la ora 20.00. Cei care doresc să participe trebuie să accese acest link: https://zoom.us/j/738937452 (ideal, de pe un calculator, dar se poate foarte bine și de pe tabletă ori smartphone). Veți fi invitați să instalați aplicația ZOOM; instalați-o fără grijă! Vi se va deschide apoi o fereastră în care va trebui să vă conectați la partea audio; apăsați pe JOIN WITH COMPUTER AUDIO.

Dacă nu reușiți astfel, puteți pur și simplu să apelați nr. de telefon +3225884188 sau +3222909360 (se aplică tarifele locale din Belgia).

Îndrumări de conectare mai amănunțite găsiți în acest fișier PDF.

Vom vorbi un pic despre situația actuală și despre modurile în care putem întreține și poate chiar întări legătura noastră cu Dumnezeu în aceste vremuri tulburi.

Vom (re)citi și vom încerca să înțelegem un pic fragmentul din Sfânta Evanghelie rânduit de Părinți pentru Liturghia de astăzi.

Vom propune un program de rugăciune pentru zilele următoare.

Vom încerca să vedem cum am putea veni în sprijinul celor mai vulnerabili dintre membrii comunității noastre (persoanele în vârstă, bolnavii etc.).

Să ne vedem și să ne auzim cu bine, astă seară, de la ora 20.00! (conectarea la platforma online se va putea face începând cu ora 19.30).

Doamne, ajută!

1 Comment


Patrick Constantin

Leontina

Genoveva Sava

Eduard Sava

Laura Ioan

Sarah Ioan

Maya Elena

Sofia Anita

Teona Dan

Ioan Valeria

Rafaela Gheorghe

David Vasile

Claudiu-Vasile Veronica

Adina-Dana Parascheva

Marc-Andrei Mihai

Robin-Matei Maria AMIN !

Like
bottom of page