Caută

Înscrieri la școala de dansuri populare ''Sfântul Mucenic Filimon"

Actualizată în: Oct. 16
Dragii noștri,


Știm cu toții că dansul popular românesc este o expresie a tradițiilor și sentimentelor românești și că, prin intermediul lui, putem cultiva în sufletele copiilor dragostea față de istoria și identitatea noastră națională. Fiecare dans amintește de specificul regiunii de unde a luat naștere și poartă în sine energia și vitalitatea atât de caracteristice poporului nostru.


Punându-vă la inimă aceste gânduri, vă anunțăm că începând cu 10 noiembrie va debuta cursul de dansuri populare, dedicate copiilor cu vârste cuprinse între 6 și 14 ani.


Cursul va avea loc în fiecare miercuri (exceptând vacanțele școlare și zilele libere naționale), între orele 16.00 și 18.15, în sala din Rozenkransplein 10, 2610, Antwerpen (lânga biserica noastră). In funcție de numărul copiilor înscriși, vom organiza una sau două grupe de lucru.