top of page
Caută

ÎNSCRIERI CATEHEZĂ și ATELIERUL DE TEATRUDragi prieteni,


Cu ajutorul Domnului, din luna octombrie vom reîncepe întâlnirile CERCULUI DE CATEHEZE cu copiii, dar vom iniția și diferite ateliere, primul fiind ATELIERUL DE TEATRU. Seria de cateheze va dura tot anul școlar, iar atelierele vor avea loc succesiv, cel de teatru va fi urmat de unul de creație, apoi de unul de joacă și/sau de bune maniere.


Înscrierile pentru Cercul de cateheze și pentru Atelierul de teatru vor avea loc in perioada 8 -20 septembrie.
Întrucât un număr mai mare de părinți s-au arătat interesați de participarea copiilor lor la cateheze și pentru o mai bună organizare, acestea vor fi ținute pentru grupe de vârstă diferite: 3-6 ani, 7-10 ani, 11-14 ani. Catehezele vor avea loc în fiecare duminică, imediat după împărtășit (în funcție de dinamica slujbelor, în jur de ora 11.00- 11.30), în una din sălile din incinta bisericii, o dată la două săptămâni pentru fiecare grupă de vârstă.

Prima cateheză va fi pe 3 octombrie pentru grupele 3-6 ani și 7-10 ani și 10 octombrie pentru grupa 11-14 ani.


Primul atelier (septembrie - decembrie) va fi unul de teatru și va fi ținut sâmbăta, de la ora 10.00, o dată la două săptămâni, începând cu 9 octombrie. În cadrul lui ne vom ocupa atât de decor și ținută, cât și de pregătirea piesei de teatru care va fi prezentată în zilele de Crăciun.


Pentru înscrierea la cateheze vă rugăm să completați acest formular:

Pentru înscrierea la Atelierul de teatru completați următorul formular:Pe 26 septembrie, după Sfânta Liturghie, vă așteptăm la FESTIVITATEA DE DESCHIDERE. Atunci copiii vor primi mapele de lucru, materialele auxiliare și informații utile despre organizare


Ca și până acum, la sfârșitul celor 3 luni, fiecare copil va fi premiat!


Participarea la cateheze și la ateliere este absolut GRATUITĂ și SE ADRESEAZĂ ORICĂRUI COPIL DIN PAROHIA NOASTRĂ!

Resursele noastre sunt însă limitate! Cei care doresc să ne sprijine, o pot face în contul IBAN: BE84 0013 6127 4859, deschis la BNP Paribas Fortis, beneficiar Roemeense Orthodoxe Parochie Antwerpen, cu mențiunea SPRIJIN CATEHEZĂ sau la pangar, într-un plic, cu aceeași mențiune.

Dacă doriți informații suplimentare puteți contacta pe Ionela Voloagă: 0471637711/ bugaionela@gmail.com


Mulțumindu-vă și așteptând cu bucurie întâlnirile,

Echipa de cateheți a Antwerpenițeifrânturi din activități...O activitate online (pe fundal troparul icoanei Antwerpenița)Comments


bottom of page