top of page
Caută

ÎNSCRIERI ATELIERUL DE LIMBA ROMÂNĂ


Dragi copii,


Pentru al treilea an consecutiv, vă invităm să vă înscrieți la ATELIERUL DE LIMBA ROMÂNĂ. În cadrul acestui atelier, ne propunem să descoperim împreună din tainele limbii și literaturii române. Astfel, ne vom îmbogăți vocabularul cu expresii și cuvinte noi, vom învăța noțiuni de ortografie și punctuație și multe altele, care ne vor ajuta să ne cunoaștem mai bine limba.


Atelierul va fi reluat în data de 16 septembrie 2023, într-un nou format, astfel:


  • 2 întâlniri vor avea loc fizic, la biserică, sâmbăta (în săptămâna 1 și 3).

  • 2 întâlniri vor fi de lucru la distanță, fie prin contact online cu profesorul, fie prin diverse teme de rezolvat la distanță și de trimis către profesor, folosind mijloacele moderne (în săptămâna 2 și 4).


Durata atelierului, pentru întâlnirea fizică este:


Grupa 1 - 2 ore (10.00 - 12.00)

Grupa 2 - 1,5 ore (12.00 - 13.30)


Copiii nou-înscriși vor fi testați pe 16 septembrie, pentru a vedea la care dintre grupe vor fi înscriși!

IMPORTANT:


Deși atelierul nu mai presupune întâlnire de curs săptămânală, toate activitățile și temele primite sunt obligatorii!!! Fără o angajare constantă (săptămânală) din partea voastră (și a părinților, care vă vor supraveghea), atelierul nu își va atinge scopul.


Pentru înscrieri, este nevoie să completați formularul de mai jos, înainte de 10 septembrie:

Comments


bottom of page