top of page
Caută

Îngerul dăruitor al anului 2021


Cu toții ne aducem aminte cu bucurie de diminețile de Crăciun din copilărie, când găseam sub brad darurile puse cu grijă de neobositul Moș Crăciun. Cum ar fi dacă am prelungi acea bucurie până la Crăciunul de anul acesta, pregătind un mic dar pentru cineva din comunitatea noastră?!

Cum procedăm? - ne înscriem pe listă printr-un SMS/WhatsApp la numărul +32 494 94 21 09 (Ana) cel târziu marți, 21 decembrie. SMS-ul/mesajul pe WhatsApp va avea următorul conținut: ÎNGERUL DĂRUITOR, numele complet, vârsta (de ex: ÎNGERUL DĂRUITOR, Gheorghe POPESCU, 33 ani) - pe data de 22 decembrie vom primi un SMS înapoi cu numele și, eventual, câteva detalii despre persoana căreia trebuie să îi pregătim un dar.


Foarte important!


1. Valoarea acestui dar NU ar trebui să depășească 20-25 euro!

2. Nu divulgați nimănui pentru cine pregătiți darul, nici înainte, nici după Crăciun.

3. Confirmați primirea mesajului de pe 22 decembrie, întărind prin aceasta participarea la program și asigurarea că nimeni nu va rămâne fără dar. Vineri, între 11.00 și 13.00 și între 16.00 și 20.00 sau chiar sâmbătă dimineață, aducem darul la biserică și îl punem discret sub bradul din fața Sfântului Altar. Așadar, fiecare dintre cei prinși de acest gând de dărnicie, va afla, sâmbătă dimineața, ceva sub brad.
Comments


bottom of page