top of page
Caută

Îngerul Dăruitor al anului 2019


Cu toții ne aducem aminte cu bucurie de diminețile de Crăciun din copilărie, când găseam sub brad darurile puse cu grijă de neobositul Moș Crăciun. Cum ar fi dacă am prelungi acea bucurie până la Crăciunul de anul acesta, pregătind un mic dar pentru cineva din comunitate?

Cum așa? Simplu:

- ne înscriem pe listă printr-un SMS/WhatsApp la nr. +32 465 91 34 40 (Roxana) sau completând un cartonaș din cele lăsate pe masa de lângă bradul de Crăciun, cel târziu duminică, 22 dec; SMS-ul/mesajul pe WhatsApp va avea următorul conținut: ÎNGERUL DĂRUITOR, numele complet, vârsta (de ex: ÎNGERUL DĂRUITOR, Gheorghe POPESCU, 39 ani).

- duminică noaptea primim un SMS cu numele și, eventual, câteva detalii despre persoana căreia trebuie să îi pregătim un dar. Valoarea acestui dar NU ar trebui să depășească 20-25 euro!

- luni, între 17.00 și 22.00, sau marți, între 15.00 și 20.00, sau chiar miercuri dimineață, aducem darul la biserică și îl punem discret sub brad. Ideea ar fi ca nimeni să nu știe de la cine este darul primit, dar, în același timp, fiecare dintre noi să se poată bucura de bucuria pricinuită beneficiarului darului făcut.

Așadar, fiecare dintre cei prinși de acest gând de dărnicie, va afla, miercuri dimineața, ceva sub brad. Exact ca în copilărie! :)

Comments


bottom of page