top of page
Caută

Îngerul DăruitorCu toții ne aducem aminte cu bucrie de diminețile de Crăciun din copilărie, când găseam sub brad darurile puse cu grijă de neobositul Moș Crăciun. Cum ar fi dacă am prelungi acea bucurie până la Crăciunul de anul acesta, pregătind un mic dar pentru cineva din comunitate?

Cum așa? Simplu:

- ne înscriem pe listă completând formularul de mai jos sau un cartonaș din cele lăsate pe masa de lângă bradul de Crăciun, cel târziu duminică, 23 dec;

- duminică noaptea primim un SMS cu numele și, eventual, câteva detalii despre persoana căreia trebuie să îi pregătim un dar. Valoarea acestui dar NU ar trebui să depășească 20-25 euro!

- luni, între 12.00 și 18.00, sau marți dimineață, aducem darul la biserică și îl punem discret sub brad. Ideea ar fi ca nimeni să nu știe de la cine este darul primit, dar, în același timp, fiecare dintre noi să se poată bucura de bucuria pricinuită beneficiarului darului făcut.

Așadar, fiecare dintre cei prinși de acest gând de dărnicie, va afla, marți dimineața, ceva sub brad. Exact ca în copilărie!

Iată formularul:Comments


bottom of page